25-27 kwietnia: zapraszamy do udziału w Akcji Czysty Białystok

Zbliża się kolejna edycja Akcji Czysty Białystok, która w tym roku odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2024 r. Jej finałem będzie Piknik Ekologiczny w Parku Planty.

Ilustracja do artykułu akcja.jpg

W dniach 25-27 kwietnia 2024 r. Miasto Białystok organizuje po raz kolejny Akcję Czysty Białystok.

Chętni do uczestnictwa w wydarzeniu mogli zgłaszać grupy do Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, które będą sprzątać miasto. Dla liderów zgłoszonych grup zostaną zorganizowane Warsztaty Edukacji Ekologicznej, które odbędą się 17 - 18 kwietnia w Białostockim Centrum Edukacji przy ul. Ciepłej 32. Każdego dnia odbędą się dwa spotkania o godz. 11.30 i 13.30. W ramach warsztatów będą prowadzone zajęcia dotyczące m.in. obowiązujących w Białymstoku zasad segregacji odpadów. Zostaną też przekazane materiały potrzebne do przeprowadzenia akcji oraz materiały edukacyjne pomocne w prowadzeniu zajęć edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami. Będzie także mowa o tym, na co należy zwrócić uwagę przy sprzątaniu w ramach akcji. Liderzy zgłoszonych grup o szczegółach zostaną poinformowani mailowo.

W podziękowaniu za udział w inicjatywie Miasto zorganizuje dla jej uczestników Piknik Ekologiczny. Odbędzie się on 27 kwietnia na terenie Parku Planty na schodach przy fontannie. Organizatorzy przygotują atrakcje dla najmłodszych, m.in. konkursy, animacje, zajęcia plastyczne kolorowania toreb i drewnianych ozdób i wiele innych. O szczegółach wydarzenia poinformujemy już wkrótce, ale już teraz serdecznie na nie zapraszamy.

Powrót na początek strony