Tony zebranych baterii przez dzieci i młodzież z Białegostoku

Już 2 tony zużytych baterii zebrali młodzi mieszkańcy Białegostoku podczas tegorocznej akcji edukacyjnej „Bez stresu dla środowiska”. Jej zakończenie planowane jest w czerwcu. Klasy, szkoły, grupy przedszkolne oraz indywidualnie uczeń i przedszkolak, którzy zbiorą najwięcej takich odpadów, zostaną nagrodzeni.

Ilustracja do artykułu bateriemarzec2019.jpg

Celem akcji jest zebranie jak największej ilości baterii jako odpadu niebezpiecznego,  zagrażającego ludziom i środowisku  oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży białostockich  jednostek oświatowych, dotycząca nowych zasad segregacji odpadów w mieście. Organizatorem akcji zbiórki baterii jest spółka LECH zarządzająca w imieniu Miasta Białystok kompleksowym systemem gospodarki odapdami komunalnymi w mieście.

W akcji uczestniczą placówki oświatowe z terenu Białegostoku, które zgłosiły swój udział jesienią 2018 r.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:
- Ekoszkoła / Ekoprzedszkole
- Ekoklasa / Ekogrupa
- Ekouczeń / Ekoprzedszkolak.

Szczegółowe zasady akcji >>

Właśnie jesteśmy na półmetku akcji. Nasz Białystok jest Eko odebrał już 2 tony baterii zebranych przez dzieci i młodzież. Zwracamy się do wychowawców, aby już teraz zgłaszali do nas informację o możliwości odebrania kolejnych partii zebranych baterii i nie czekali z tym do ostatniej chwili w czerwcu, kiedy planowane jest podsumowanie akcji.

Wyniki zbiórki baterii zostaną opublikowane na stronie internetowej  www.odpady.bialystok.pl  12 czerwca 2019 r. Wręczenie nagród odbędzie się  w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku 19 czerwca 2019 r.

Baterie to odpady niebezpieczne, które stanowią zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka. Dlatego nie mogą być wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci. Baterie wyrzucamy do specjalnych pojemników. Znajdują się one niemal w każdym większym sklepie na terenie Białegostoku. Zebrane w ten sposób baterie i akumulatory trafią do specjalistycznych firm, które zajmują się ich unieszkodliwianiem i odzyskiem zawartych w nich surowców wtórnych.

Jak segregować elektroodpady >>

Powrót na początek strony