Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa w spalarni

Na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa".

Ilustracja do artykułu 74-148355.jpg

Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie szkół uczestniczących w projekcie dowiedzieli się między innymi: jak segregować odpady, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci czy dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna i dlaczego należy robić to prawidłowo. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się jak powstaje energia cieplna i elektryczna z odpadów.

Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy ze Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Nadleśnictwem Dojlidy i spółką LECH. Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowania w domu, dowiedzą się co zrobić gdy wybuchnie pożar czy tez tego jak należy zachowywać się w lesie.

(tekst i zdjęcia: Podlaska Policja)

Informacja na stronie Policji Podlaskiej >>

Powrót na początek strony