Częstszy odbiór odpadów bio z domów jednorodzinnych w okresie wiosenno-letnim

Od początku maja zmienia się harmonogram odbioru odpadów biodegradowalnych w zabudowie jednorodzinnej. Przez miesiące od maja do końca września są one odbierane raz w tygodniu. Natomiast w okresie od początku października do końca kwietnia - raz na dwa tygodnie.

Ilustracja do artykułu Czestrze_odbiory_bio_baner_v1c.jpg

Nowe zasady segregacji odpadów komunalnych w Białymstoku obowiązują od 1 października 2018 r. Od tego czasu istnieje obowiązek m.in. oddzielnego gromadzenia odpadów biodegradowalnych, czyli głównie resztek jedzenia pochodzenia roślinnego (resztki warzyw i owoców). W poprzednim systemie segregacji, odpady tego typu wyrzucane były do kontenera na zmieszane odpady komunalne. Obecnie wyrzucamy je do brązowego kontenera oznakowanego nalepką z napisem BIO.

Warto zainstalować na smartfonie aplikację EcoHarmonogram, z której mogą korzystać mieszkańcy Białegostoku. To bardzo wygodne i praktyczne narzędzie. Nie trzeba pamiętać kiedy firma odbierająca śmieci przyjeżdża po odpady. Po wprowdzeniu adresu swojego domu, aplikacja przypomina o planowanych odbiorach poszczególnych rodzajów odpadów.

WIĘCEJ NA TEMAT APLIKACJI >>

Powrót na początek strony